Weź udział w akcji „Szkoła na Dobrej”

Aktualność

Zapraszamy do udziału w akcji „Szkoła na Dobrej” w której zachęcamy uczniów i uczennice wraz z nauczycielami i nauczycielkami do wspólnego przyglądania się swojej szkole. Namawiamy do rzeczowych rozmów, tworzenia planów i wdrażania w szkolną rzeczywistość zmian, mających służyć poprawie relacji i tworzeniu wszystkim lepszych warunków do uczenia się .

W “Przewodniku szkoły na Dobrej”, który powstał jako dodatek do książki  “Szkoła na Dobrej” Joanny Olech, wydanej w serii Czytam Sobie (wyd. Harper Collins) przedstawiamy Wam dziewięć wyzwań, opisanych hasztagami, z którymi na co dzień mierzycie się w swoich szkołach. Do każdego proponujemy inspiracje i dobre praktyki oraz kartkę z kalendarza, która może być dobrym wstępem do rozpoczęcia dyskusji i podjęcia działania w każdym z tych obszarów.

Zapoznajcie się z każdym z nich i poddajcie wspólnej refleksji w gronie uczniów, nauczycieli, innych pracowników szkoły oraz rodziców. Pracując w grupach, w parach, w zespołach spróbujcie odpowiedzieć na pytania. Zastanówcie się nad mikro działaniem w waszej szkole, które w danym obszarze rozwiązałoby opisane problemy. Na końcu dołączamy wzory petycji i podania, jakie możecie wystosować do dyrekcji szkoły, w celu przeprowadzenia zmiany i realizacji waszego pomysłu.

Zasady udziału w akcji „Szkoła na Dobrej”:
 1. Akcja skierowana jest do uczniów i uczennic ze szkół podstawowych.
 2. Zgłoszenia za pomocą formularza rekrutacyjnego dokonuje  nauczyciel, wychowawca klasy, opiekun wolontariatu / samorządu szkolnego, wychowawca świetlicy, bibliotekarz, pedagog szkolny, lub inna osoba dorosła pod przewodnictwem której, zespół uczniów i uczennic będzie realizował projekt.
 3. Do stu wybranych szkół wyślemy pakiety z książkami „Szkoła na Dobrej” Joanny Olech oraz zestawy gadżetów od wydawcy. Decyduje kolejność zgłoszeń i poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy.
 4. Szkoła dostanie dostęp do materiałów do pobrania w pdf. – scenariuszy zajęć, Przewodnika „Szkoły na Dobrej”
 5. Zespół uczniowski wraz z opiekunem powinien zrealizować w swojej szkole co najmniej jeden z dziewięciu wyzwań (lub wszystkie) przedstawionych w materiałach dodatkowych pt. “Przewodnik Szkoły na Dobrej”
 6. Po zrealizowaniu projektu, najpóźniej do dnia 10.06.2021 roku, opiekun zobowiązany jest do przesłania na adres mailowy:  szkolanadobrej@ceo.org.pl relacji z realizacji działania, zawierającego:
 • nazwa i adres szkoły
 • zespół projektowy wraz z opiekunem w składzie – imiona i nazwiska, wiek, klasa
 • # z nazwą wyzwania / wielu wyzwań  nad którym/i zespół pracował
 • opis działania, przebieg prac, wypracowane efekty
 • zdjęcia
 • podpisane zgody na wykorzystanie wizerunku (jeśli na zdjęciach będą twarze uczniów i uczennic)

      7. Po zakończonej akcji szkoła i uczestnicy otrzymują zaświadczenie udziału w akcji „Szkoła na Dobrej”

Na zgłoszenia czekamy do 29 października 2021. Z zakwalifikowanymi szkołami skontaktujemy się mailowo.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką akcji:
Anita Nogal

Zapraszamy!

Inne aktualności

Aktualności

Inne
Letnia Szkoła Dyrektorów – edycja otwarta
Letnia Szkoła Dyrektorów to wydarzenie, które dostarczy Wam wiedzy, narzędzi i inspiracji potrzebnych do budowania silnej społeczności szkolnej i zaangażowanego zespołu nauczycieli. ZAPISZ SIĘ, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ Na naszej konferencji: spotkasz dyrektorów i wicedyrektorów szkół
czytaj więcej»
Szkoła ucząca się
Co nowego w Szkole uczącej się?
W programie "Szkoła ucząca się"  wiosną  wiele się dzieję. Finalizują się kursy internetowe, trwają warsztaty dla rad pedagogicznych. Spotykamy się na konferencjach inaugurujących lub kończących Całościowy rozwój szkoły, a także na zjazdach Studiów Podyplomowych Liderów
czytaj więcej»
Szkoła ucząca się
Konferencja Pomagaj (się) uczyć!
Zapraszamy serdecznie na coroczną, bezpłatną konferencję programu "Szkoła ucząca się" - "Pomagaj (się) uczyć! Od informacji zwrotnej do głębokiego uczenia się", podczas której przyjrzymy się kluczowym warunkom głębokiego uczenia się. Będziemy dzielić się szkolnymi praktykami
czytaj więcej»
Odporna szkoła
Cykl “Odporna szkoła” – wsparcie szkoły
Poprzez cykliczne webinaria odpowiadamy na wyzwania, z którymi edukacja mierzy się w czasie pandemii. (więcej…)
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań