Weź udział w akcji „Szkoła na Dobrej”

Aktualność

Zapraszamy do udziału w akcji „Szkoła na Dobrej” w której zachęcamy uczniów i uczennice wraz z nauczycielami i nauczycielkami do wspólnego przyglądania się swojej szkole. Namawiamy do rzeczowych rozmów, tworzenia planów i wdrażania w szkolną rzeczywistość zmian, mających służyć poprawie relacji i tworzeniu wszystkim lepszych warunków do uczenia się .

W “Przewodniku szkoły na Dobrej”, który powstał jako dodatek do książki  “Szkoła na Dobrej” Joanny Olech, wydanej w serii Czytam Sobie (wyd. Harper Collins) przedstawiamy Wam dziewięć wyzwań, opisanych hasztagami, z którymi na co dzień mierzycie się w swoich szkołach. Do każdego proponujemy inspiracje i dobre praktyki oraz kartkę z kalendarza, która może być dobrym wstępem do rozpoczęcia dyskusji i podjęcia działania w każdym z tych obszarów.

Zapoznajcie się z każdym z nich i poddajcie wspólnej refleksji w gronie uczniów, nauczycieli, innych pracowników szkoły oraz rodziców. Pracując w grupach, w parach, w zespołach spróbujcie odpowiedzieć na pytania. Zastanówcie się nad mikro działaniem w waszej szkole, które w danym obszarze rozwiązałoby opisane problemy. Na końcu dołączamy wzory petycji i podania, jakie możecie wystosować do dyrekcji szkoły, w celu przeprowadzenia zmiany i realizacji waszego pomysłu.

Zasady udziału w akcji „Szkoła na Dobrej”:
 1. Akcja skierowana jest do uczniów i uczennic ze szkół podstawowych.
 2. Zgłoszenia za pomocą formularza rekrutacyjnego dokonuje  nauczyciel, wychowawca klasy, opiekun wolontariatu / samorządu szkolnego, wychowawca świetlicy, bibliotekarz, pedagog szkolny, lub inna osoba dorosła pod przewodnictwem której, zespół uczniów i uczennic będzie realizował projekt.
 3. Do stu wybranych szkół wyślemy pakiety z książkami „Szkoła na Dobrej” Joanny Olech oraz zestawy gadżetów od wydawcy. Decyduje kolejność zgłoszeń i poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy.
 4. Szkoła dostanie dostęp do materiałów do pobrania w pdf. – scenariuszy zajęć, Przewodnika „Szkoły na Dobrej”
 5. Zespół uczniowski wraz z opiekunem powinien zrealizować w swojej szkole co najmniej jeden z dziewięciu wyzwań (lub wszystkie) przedstawionych w materiałach dodatkowych pt. “Przewodnik Szkoły na Dobrej”
 6. Po zrealizowaniu projektu, najpóźniej do dnia 10.06.2021 roku, opiekun zobowiązany jest do przesłania na adres mailowy:  szkolanadobrej@ceo.org.pl relacji z realizacji działania, zawierającego:
 • nazwa i adres szkoły
 • zespół projektowy wraz z opiekunem w składzie – imiona i nazwiska, wiek, klasa
 • # z nazwą wyzwania / wielu wyzwań  nad którym/i zespół pracował
 • opis działania, przebieg prac, wypracowane efekty
 • zdjęcia
 • podpisane zgody na wykorzystanie wizerunku (jeśli na zdjęciach będą twarze uczniów i uczennic)

      7. Po zakończonej akcji szkoła i uczestnicy otrzymują zaświadczenie udziału w akcji „Szkoła na Dobrej”

Na zgłoszenia czekamy do 29 października 2021. Z zakwalifikowanymi szkołami skontaktujemy się mailowo.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką akcji:
Anita Nogal

Zapraszamy!

Inne aktualności

Aktualności

Szkoła ucząca się
Dzień (dla) Nauczyciela. Uczę – mam wpływ
Weź udział w konferencji Dzień (dla) nauczyciela, 8 października w Warszawie lub online, a znów poczujesz, że Twoja praca w szkole ma sens.
czytaj więcej»
Inne
Letnia Szkoła Dyrektorów – edycja otwarta
Letnia Szkoła Dyrektorów to wydarzenie, które dostarczy Wam wiedzy, narzędzi i inspiracji potrzebnych do budowania silnej społeczności szkolnej i zaangażowanego zespołu nauczycieli. ZAPISZ SIĘ, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ Na naszej konferencji:...
czytaj więcej»
Szkoła ucząca się
Co nowego w Szkole uczącej się?
W programie "Szkoła ucząca się"  wiosną  wiele się dzieję. Finalizują się kursy internetowe, trwają warsztaty dla rad pedagogicznych. Spotykamy się na konferencjach inaugurujących lub kończących Całościowy rozwój szkoły, a także...
czytaj więcej»
Szkoła ucząca się
Konferencja Pomagaj (się) uczyć!
Zapraszamy serdecznie na coroczną, bezpłatną konferencję programu "Szkoła ucząca się" - "Pomagaj (się) uczyć! Od informacji zwrotnej do głębokiego uczenia się", podczas której przyjrzymy się kluczowym warunkom głębokiego uczenia się....
czytaj więcej»
Odporna szkoła
Cykl “Odporna szkoła” – wsparcie szkoły
Poprzez cykliczne webinaria odpowiadamy na wyzwania, z którymi edukacja mierzy się w czasie pandemii. Proponujemy w nim praktyczne rozwiązania, które wspierają zarówno nauczycielki i nauczycieli, jak i dyrektorów i dyrektorki...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań