Letnia Szkoła Dyrektorów – edycja otwarta

Aktualność


Letnia Szkoła Dyrektorów to wydarzenie, które dostarczy Wam wiedzy, narzędzi i inspiracji potrzebnych do budowania silnej społeczności szkolnej i zaangażowanego zespołu nauczycieli.Na naszej konferencji:

 • spotkasz dyrektorów i wicedyrektorów szkół o podobnych potrzebach i doświadczeniach oraz dołączysz do sieci współpracy,
 • będziesz mógł/a odnieść treści z zajęć do własnych potrzeb pod okiem doświadczonych ekspertów-praktyków,
 • pogłębisz swoją wiedzę i umiejętności w zróżnicowany sposób – podczas warsztatów, wykładów, w przerwach kawowych.

 

Przyjedź, żeby dowiedzieć się:

 • gdzie Wasze szkoły mają swoją siłę i jakie mocne strony macie Wy, jako dyrektorzy,
 • jak wzmacniać swoją dyrektorską skuteczność dzięki wsparciu społeczności połączonej wspólną wizją dobrej szkoły,
 • jak budować z nauczycielami drużynę odporną na różne kryzysy,
 • jak patrzeć na kwestie wychowawcze przez pryzmat kultury szkoły, atmosfery i relacji,
 • jak zapraszać uczniów do współodpowiedzialności i podejmowania decyzji, by razem z nimi tworzyć szkołę.

KIEDY?

Letnia Szkoła Dyrektorów odbędzie
się 18 i 19 sierpnia 2022 r.
Spotykamy się w godzinach porannych
i pożegnamy po południu
dnia następnego.

GDZIE?

Zobaczymy się
w malowniczo położonym
hotelu w Falentach pod Warszawą.
Oferujemy bezpłatny transport spod
Pałacu Kultury i Nauki.JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI?

 Wystarczy zapisać się poprzez formularz rejestracyjny, a następnie opłacić fakturę za udział w wydarzeniu. Wszystkie informacje na ten temat zawarte są w regulaminie.

 Zapraszamy wyłącznie do udziału stacjonarnego. Wydarzenie nie będzie nagrywane.
JAKI JEST KOSZT UDZIAŁU?

Wysokość opłaty konferencyjnej* uzależniona jest od daty zgłoszenia:

 • od 1 czerwca do 31 lipca – 1199 zł brutto
 •  od 1 sierpnia do 11 sierpnia – 1499 zł brutto

Udział może być finansowany ze szkolnych środków przeznaczonych na doskonalenie nauczycieli. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości. 

*Opłata zawiera koszt uczestnictwa, noclegu, wyżywienia oraz transportu z centrum Warszawy.

 

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA

0
Sesje warsztatowe
0
Wykłady

W programie wydarzenia zaplanowaliśmy omówienie trzech wątków ważnych dla Waszej dyrektorskiej pracy:

 • budowania drużyny,
 • wychowania, 
 • przywództwa edukacyjnego.

Drużyną zajmiemy się biorąc na warsztat dwa ważne wyzwania, z jakimi mierzy się każdy lider, który chce prowadzić silny i zgrany zespół: budowanie zaufania oraz zarządzanie konfliktem.

Podczas sesji poświęconych wychowaniu przyjrzymy się, jakie miejsce zajmuje ono w kulturze pracy szkoły. Zastanowimy się, po co i w jaki sposób angażować uczniów i uczennice w procesy decyzyjne w szkole oraz jak ocenianie zachowania może wspierać rozwój każdego ucznia i uczennicy.

Wątek dyrektorskiej sprawczości i przywództwa będzie przenikał całą konferencję. Zależy nam, byście stale wzmacniali się w tej roli.

Zaplanowaliśmy szereg warsztatów oraz spotkania z cenionymi ekspertkami i ekspertami. Głos teoretyczny będzie się przeplatał z perspektywą praktyków, a rozważania będą sąsiadowały z omówieniem konkretnych rozwiązań. 

 

 

Wśród prowadzących są eksperci i trenerzy programu  Szkoła ucząca się , którzy na co dzień pracują w szkołach: Joanna Walczak, Justyna Franczak, Przemysław Kluge, Katarzyna Olejnik, Aleksandra Mikulska. Gośćmi specjalnymi będą  Aleksander Pawlicki (nauczyciel, trener, wykładowca w Szkole Edukacji PAF i UW) oraz Jarosław Kordziński (trener, mediator, coach, partner bądź współrealizator większości kluczowych projektów związanych z oświatą)

Joanna Walczak

nauczycielka matematyki w liceum oraz technikum. Od 2007 roku dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Jest trenerką „Szkoły uczącej się”, dyrektorką konsultantką, asystentką szkół, mentoruje w kursach internetowych.

Przemysław Kluge

polonista, były dyrektor szkoły publicznej i niepublicznej oraz dużej niepublicznej placówki doskonalenia. Trener, coach i mentor, w oświacie i biznesie; autor eksperckich publikacji oraz programów szkoleń. W CEO - ekspert ds. rozwoju dyrektorów szkół w programie "Szkoła ucząca się"


Justyna Franczak


nauczycielka biologii i wicedyrektorka SP nr 36 w Katowicach. W CEO - trenerka programu „Szkoła ucząca się”, asystentka szkół, moderatorka kursów internetowych.

Katarzyna Olejnik

nauczycielka języka polskiego, dyrektorka w Międzynarodowej Szkole Podstawowej „Paderewski” w Lublinie. W CEO - trenerka „Szkoły uczącej się” współpracuje przy tworzeniu kursów w Nauczycielskiej Akademii Internetowej.

Aleksandra Mikulska

dyrektorka Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO we Wrocławiu, nauczycielka języka polskiego, absolwentka Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty; w CEO - ekspertka i trenerka, autorka scenariuszy warsztatów na temat efektywnego uczenia się i nauczania.

Aleksander Pawlicki

wykładowca dydaktyki w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczyciel historii, WOSu, filozofii i retoryki, były dyrektor szkoły.

Jarosław Kordziński

trener, mediator, coach, partner bądź współrealizator większości kluczowych projektów związanych z oświatą realizowanych przez CODN, ORE, MEN a także CEO. Ekspert w obszarach: polityka oświatowa, organizacja procesów edukacyjnych, zarządzanie strategiczne, praca zespołowa, komunikacja interpersonalna, psychologia pozytywna. Autor książek i publikacji.

W programie jest także poranna joga i wieczór integracyjny przy dźwiękach bębnów djembe. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń do nawiązywania relacji i budowania sieci wzajemnego wsparcia pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami.

Zapisz się, jeśli chcesz:

 

 • poddać refleksji doświadczenia ostatnich miesięcy i przyjrzeć się decyzjom, które przyszło Wam podjąć,
 • porozmawiać o tym, z czego jesteście dumni, co – mimo niesprzyjających warunków – daliście radę zbudować,
 • przyjrzeć się wyzwaniom, z jakimi będziecie się mierzyć po wakacjach, podzielić zamierzeniami i marzeniami,
 • uczyć się, nawzajem inspirować, motywować i wspierać,
 • odpocząć, zregenerować siły i zapał do dalszej pracy.
 
 
 
 
 

 

 

Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

Konferencja, której program zbudowany jest na doświadczeniach programu Szkoła ucząca się, jest otwarta dla wszystkich dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, technicznych, branżowych i zawodowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zobacz zdjęcia z Letniej Szkoły Dyrektorów 2022!

Inne aktualności

Aktualności

Szkoła ucząca się
Dzień (dla) Nauczyciela. Uczę – mam wpływ
Weź udział w konferencji Dzień (dla) nauczyciela, 8 października w Warszawie lub online, a znów poczujesz, że Twoja praca w szkole ma sens.
czytaj więcej»
Szkoła ucząca się
Co nowego w Szkole uczącej się?
W programie "Szkoła ucząca się"  wiosną  wiele się dzieję. Finalizują się kursy internetowe, trwają warsztaty dla rad pedagogicznych. Spotykamy się na konferencjach inaugurujących lub kończących Całościowy rozwój szkoły, a także...
czytaj więcej»
Szkoła ucząca się
Konferencja Pomagaj (się) uczyć!
Zapraszamy serdecznie na coroczną, bezpłatną konferencję programu "Szkoła ucząca się" - "Pomagaj (się) uczyć! Od informacji zwrotnej do głębokiego uczenia się", podczas której przyjrzymy się kluczowym warunkom głębokiego uczenia się....
czytaj więcej»
Inne
Weź udział w akcji „Szkoła na Dobrej”
Zapraszamy do udziału w akcji "Szkoła na Dobrej" w której zachęcamy uczniów i uczennice wraz z nauczycielami i nauczycielkami do wspólnego przyglądania się swojej szkole. Namawiamy do rzeczowych rozmów, tworzenia planów i wdrażania w...
czytaj więcej»
Odporna szkoła
Cykl “Odporna szkoła” – wsparcie szkoły
Poprzez cykliczne webinaria odpowiadamy na wyzwania, z którymi edukacja mierzy się w czasie pandemii. Proponujemy w nim praktyczne rozwiązania, które wspierają zarówno nauczycielki i nauczycieli, jak i dyrektorów i dyrektorki...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań