Co nowego w Szkole uczącej się?

Aktualność

W programie „Szkoła ucząca się”  wiosną  wiele się dzieję. Finalizują się kursy internetowe, trwają warsztaty dla rad pedagogicznych. Spotykamy się na konferencjach inaugurujących lub kończących Całościowy rozwój szkoły, a także na zjazdach Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty.

Więcej dowiecie się odwiedzając naszą nową stronę internetową.  Uporządkowane treści, opowieść o programie „Szkoła ucząca się”, jego historii i zespole, prezentacja wybranych działań i łączących je koncepcji (ocenianie kształtujące, współpraca nauczycieli i przywództwo edukacyjne) pomogą poznać całą ofertę, a tym którzy już nas znają opowiadać o tym, co się zmienia w Waszych szkołach.

Ważnym źródłem dobrych praktyk, aktualnych treści, Waszych perspektyw i otwartych wydarzeń dla dyrektorów, nauczycieli jest Facebook programu oraz comiesięczny newsleter, do którego możecie zapisać się poprzez stronę „Szkoły uczącej się”.

Obecnie planujemy dwa duże wydarzenia, które mają rozwijać naszą wspólnotę uczącą się w programie:

  • w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2022 organizujemy dwudniowe dyrektorskie wydarzenie  – Letnią Szkołę Dyrektorów.
  • 8 października 2022 odbędzie się konferencja nauczycielska – Dzień (dla) Nauczyciela. Uczę – Mam wpływ. W tym roku mocno koncentrować będziemy się na wpływie nauczyciela i źródłach motywacji.

Więcej szczegółów już wkrótce!

Inne aktualności

Aktualności

Szkoła ucząca się
Konferencja Pomagaj (się) uczyć!
Zapraszamy serdecznie na coroczną, bezpłatną konferencję programu "Szkoła ucząca się" - "Pomagaj (się) uczyć! Od informacji zwrotnej do głębokiego uczenia się", podczas której przyjrzymy się kluczowym warunkom głębokiego uczenia się. Będziemy dzielić się szkolnymi praktykami informacji zwrotnej będącej sednem oceniania
czytaj więcej»
Inne
Weź udział w akcji „Szkoła na Dobrej”
Zapraszamy do udziału w akcji "Szkoła na Dobrej" w której zachęcamy uczniów i uczennice wraz z nauczycielami i nauczycielkami do wspólnego przyglądania się swojej szkole. Namawiamy do rzeczowych rozmów, tworzenia planów i wdrażania w szkolną rzeczywistość zmian, mających służyć poprawie relacji i tworzeniu wszystkim
czytaj więcej»
Odporna szkoła
Cykl “Odporna szkoła” – wsparcie szkoły
Poprzez cykliczne webinaria odpowiadamy na wyzwania, z którymi edukacja mierzy się w czasie pandemii. (więcej…)
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań