Letnia Szkoła Dyrektorów to wydarzenie, które dostarczy Wam wiedzy, narzędzi i inspiracji potrzebnych do budowania silnej społeczności szkolnej i zaangażowanego zespołu nauczycieli.
Na naszej konferencji:
- spotkasz dyrektorów i wicedyrektorów szkół o podobnych potrzebach i doświadczeniach oraz dołączysz do sieci współpracy,
- będziesz mógł/a odnieść treści z zajęć do własnych potrzeb pod okiem doświadczonych ekspertów-praktyków,
- pogłębisz swoją wiedzę i umiejętności w zróżnicowany sposób – podczas warsztatów, wykładów, w przerwach kawowych.
Przyjedź, żeby dowiedzieć się:
- gdzie Wasze szkoły mają swoją siłę i jakie mocne strony macie Wy, jako dyrektorzy,
- jak wzmacniać swoją dyrektorską skuteczność dzięki wsparciu społeczności połączonej wspólną wizją dobrej szkoły,
- jak budować z nauczycielami drużynę odporną na różne kryzysy,
- jak patrzeć na kwestie wychowawcze przez pryzmat kultury szkoły, atmosfery i relacji,
- jak zapraszać uczniów do współodpowiedzialności i podejmowania decyzji, by razem z nimi tworzyć szkołę.
KIEDY?
Letnia Szkoła Dyrektorów odbędzie
się 18 i 19 sierpnia 2022 r.
Spotykamy się w godzinach porannych
i pożegnamy po południu
dnia następnego.
GDZIE?
Zobaczymy się
w malowniczo położonym
hotelu w Falentach pod Warszawą.
Oferujemy bezpłatny transport spod
Pałacu Kultury i Nauki.
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI?
Wystarczy zapisać się poprzez formularz rejestracyjny, a następnie opłacić fakturę za udział w wydarzeniu. Wszystkie informacje na ten temat zawarte są w regulaminie.
Zapraszamy wyłącznie do udziału stacjonarnego. Wydarzenie nie będzie nagrywane.
JAKI JEST KOSZT UDZIAŁU?
Wysokość opłaty konferencyjnej* uzależniona jest od daty zgłoszenia:
- od 1 czerwca do 31 lipca – 1199 zł brutto
- od 1 sierpnia do 11 sierpnia – 1499 zł brutto
Udział może być finansowany ze szkolnych środków przeznaczonych na doskonalenie nauczycieli. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości.
*Opłata zawiera koszt uczestnictwa, noclegu, wyżywienia oraz transportu z centrum Warszawy.
RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA
W programie wydarzenia zaplanowaliśmy omówienie trzech wątków ważnych dla Waszej dyrektorskiej pracy:
- budowania drużyny,
- wychowania,
- przywództwa edukacyjnego.
Drużyną zajmiemy się biorąc na warsztat dwa ważne wyzwania, z jakimi mierzy się każdy lider, który chce prowadzić silny i zgrany zespół: budowanie zaufania oraz zarządzanie konfliktem.
Podczas sesji poświęconych wychowaniu przyjrzymy się, jakie miejsce zajmuje ono w kulturze pracy szkoły. Zastanowimy się, po co i w jaki sposób angażować uczniów i uczennice w procesy decyzyjne w szkole oraz jak ocenianie zachowania może wspierać rozwój każdego ucznia i uczennicy.
Wątek dyrektorskiej sprawczości i przywództwa będzie przenikał całą konferencję. Zależy nam, byście stale wzmacniali się w tej roli.
Zaplanowaliśmy szereg warsztatów oraz spotkania z cenionymi ekspertkami i ekspertami. Głos teoretyczny będzie się przeplatał z perspektywą praktyków, a rozważania będą sąsiadowały z omówieniem konkretnych rozwiązań.
Wśród prowadzących są eksperci i trenerzy programu Szkoła ucząca się , którzy na co dzień pracują w szkołach: Joanna Walczak, Justyna Franczak, Przemysław Kluge, Katarzyna Olejnik, Aleksandra Mikulska. Gośćmi specjalnymi będą Aleksander Pawlicki (nauczyciel, trener, wykładowca w Szkole Edukacji PAF i UW) oraz Jarosław Kordziński (trener, mediator, coach, partner bądź współrealizator większości kluczowych projektów związanych z oświatą)
Joanna Walczak
nauczycielka matematyki w liceum oraz technikum. Od 2007 roku dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Jest trenerką „Szkoły uczącej się”, dyrektorką konsultantką, asystentką szkół, mentoruje w kursach internetowych.
Przemysław Kluge
polonista, były dyrektor szkoły publicznej i niepublicznej oraz dużej niepublicznej placówki doskonalenia. Trener, coach i mentor, w oświacie i biznesie; autor eksperckich publikacji oraz programów szkoleń. W CEO - ekspert ds. rozwoju dyrektorów szkół w programie "Szkoła ucząca się"
Justyna Franczak
nauczycielka biologii i wicedyrektorka SP nr 36 w Katowicach. W CEO - trenerka programu „Szkoła ucząca się”, asystentka szkół, moderatorka kursów internetowych.
Katarzyna Olejnik
nauczycielka języka polskiego, dyrektorka w Międzynarodowej Szkole Podstawowej „Paderewski” w Lublinie. W CEO - trenerka „Szkoły uczącej się” współpracuje przy tworzeniu kursów w Nauczycielskiej Akademii Internetowej.
Aleksandra Mikulska
dyrektorka Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO we Wrocławiu, nauczycielka języka polskiego, absolwentka Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty; w CEO - ekspertka i trenerka, autorka scenariuszy warsztatów na temat efektywnego uczenia się i nauczania.
Aleksander Pawlicki
wykładowca dydaktyki w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczyciel historii, WOSu, filozofii i retoryki, były dyrektor szkoły.
Jarosław Kordziński
trener, mediator, coach, partner bądź współrealizator większości kluczowych projektów związanych z oświatą realizowanych przez CODN, ORE, MEN a także CEO. Ekspert w obszarach: polityka oświatowa, organizacja procesów edukacyjnych, zarządzanie strategiczne, praca zespołowa, komunikacja interpersonalna, psychologia pozytywna. Autor książek i publikacji.
W programie jest także poranna joga i wieczór integracyjny przy dźwiękach bębnów djembe. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń do nawiązywania relacji i budowania sieci wzajemnego wsparcia pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami.
Zapisz się, jeśli chcesz:
- poddać refleksji doświadczenia ostatnich miesięcy i przyjrzeć się decyzjom, które przyszło Wam podjąć,
- porozmawiać o tym, z czego jesteście dumni, co – mimo niesprzyjających warunków – daliście radę zbudować,
- przyjrzeć się wyzwaniom, z jakimi będziecie się mierzyć po wakacjach, podzielić zamierzeniami i marzeniami,
- uczyć się, nawzajem inspirować, motywować i wspierać,
- odpocząć, zregenerować siły i zapał do dalszej pracy.
Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.
Konferencja, której program zbudowany jest na doświadczeniach programu Szkoła ucząca się, jest otwarta dla wszystkich dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, technicznych, branżowych i zawodowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.