Edukacja wczesnoszkolna

Nauka w klasach 1-3 to ten etap edukacji szkolnej, który ma ogromny wpływ na późniejsze osiągnięcia społeczne i edukacyjne wszystkich uczniów i uczennic.

Dlatego dobra edukacja wczesnoszkolna:

Dobra edukacja wczesnoszkolna potrzebuje otwartych, nieustannie uczących się i świadomych swojego indywidualnego i zbiorowego wpływu nauczycieli i nauczycielek.

Co jest najważniejsze w szkole?

Na co postawić w edukacji najmłodszych?

Relacje i współpraca

Współpraca w szkole jest szczególnie ważna. Kluczowe jest rozwijanie relacji uczeń- uczeń, nauczyciel-uczeń, aby wzmocnić proces uczenia (się), ale warto też rozwijać współpracę z całą radą pedagogiczną oraz rodzicami.

Nauka w ruchu i działaniu

Ciekawość jest w uczeniu się bardzo potrzebna. Ważne jest tworzenie dzieciom przestrzeni do pytania, samodzielnego odkrywania i popełniania błędów. Dobre efekty przyniesie uczenie poprzez zabawę, we współpracy i bez rywalizacji.

Czytelnictwo

Praca z lekturą na wczesnym etapie rozwoju dziecka wspiera nie tylko jego rozwój poznawczy, ale też emocjonalny.  Jest okazją do ćwiczenia się w wyrażaniu własnych uczuć i pomaga zrozumieć, czego doświadczają inni.

Polecane materiały

film
Webinarium

Matematyka w ruchu

Podczas webinarium o edukacji matematycznej nauczycielka dzieli się praktycznymi sposobami rozwijania kompetencji matematycznych poza szkolną ławką.

scenariusze
Scenariusz zajęć

Pracuj z tekstem

Scenariusz zajęć do pracy z konkretnymi tekstami/ lekturami oraz dobre praktyki czytelnicze pomogą urozmaicić zajęcia szkolne i biblioteczne.

publikacje
Publikacje

Doświadczenia przyrodnicze

Jeśli uczniowie samodzielnie formułują pytania i hipotezy badawcze oraz je weryfikują, to uczą się najbardziej efektywnie. Wykorzystajcie nasze scenariusze podczas zajęć. 

scenariusze
Scenariusz zajęć

Klasa to jedna drużyna

Polecamy minizadania edukacyjne budujące relacje w klasie, pomagające integrować grupę i poznawać się jej wzajemnie. Od tego, jakie będą relacje w klasie zależy to, jak będą przebiegały w nim procesy edukacyjne.